Gerlach Clinic – Specjalistyczne Gabinety Lekarskie – Centrum Medyczne Bielsko Biała

784 313 511
784 313 611

ul. Legionów 26/28
Bielsko Biała

Poniedziałek - Piątek
9:00 - 20:00

Poradnia biopsji

Poradnia Biopsji w Gerlach Clinic oferuje specjalistyczne usługi diagnostyczne, w zakresie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, która jest stosowana m.in. w diagnozowaniu schorzeń tarczycy, sutka, ślinianek oraz powierzchownie zlokalizowanych guzów.

Histopatologia to dział medycyny zajmujący się badaniem zmian w tkankach wywołanych chorobą, na podstawie badania mikroskopowego wycinków tkankowych pobranych podczas biopsji lub po operacji. Dzięki tej metodzie możliwe jest dokładne określenie typu zmian patologicznych, co jest niezwykle ważne dla ustalenia właściwego diagnozowania i planowania terapii.

Poznaj naszego eksperta: Dr n. med. Paweł Właszczuk

Dr n. med. Paweł Właszczuk ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 1997 roku. Od 2000r. pracuje w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii i Diagnostyki Molekularnej ŚUM w Katowicach na stanowisku asystenta dydaktycznego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami 3 i 4 roku Wydziału Lekarskiego ŚUM. Jest autorem i współautorem 60 prac naukowych, publikacji i doniesień zjazdowych krajowych i zagranicznych. Od 2022 roku jest redaktorem działu w Polish Journal of Pathology. W 2008r obronił rozprawę doktorską. Odbywa szkolenie z zakresu patomorfologii. Od 2003 r. prowadzi własną praktykę lekarską. Od 2007 r. zajmuje się cytodiagnostyką ginekologiczną i płynów z jam i narządów ciała. Aktywność zawodowa doktora jest szczególnie związana z wykonywaniem i oceną biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej tarczycy, sutka, ślinianek oraz guzów zlokalizowanych powierzchownie.

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj wizytę

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i zapewnić sobie dostęp do specjalistycznych usług diagnostycznych w naszej poradni biopsji.

Paweł Właszczuk - ZnanyLekarz.pl